top of page

Hazırsanız, Başlıyoruz…!

Size bu ilk blog yazımda biraz kendimden ve özgeçmişimden bahsedeceğim. Bendeniz Gözde Tura Yılmaz 03 Aralık 1985 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi, Reklamcılık bölümünü 2006 yılında bitirdim. Ama çalışma hayatına üniversitenin ilk yılından itibaren atıldım. Hesap ettiğimde yaklaşık 18 yıllık bir iş deneyimine sahibim. Okuduğum bölüm dolayısıyla genellikle yazılı medyanın her kademesinde çalıştım diyebilirim. Araştırma şirketlerinden tutun, reklam ajanslarına, en ünlü global yayın yapan dekorasyon dergilerinden tutun da, gazetelere kadar, televizyon kanallarından, milyonlarca tıklanma rekoru kıran kadın sitelerine kadar sektörün birçok alanında tecrübe edindim. Birçok ünlü simalarla röportajlar yapma, evlerine, ofislerine konuk olma fırsatı yakaladım. Kısacası İstanbul bana üniversite yıllarımdan Çanakkale’ye yerleşme kararı alana kadar oldukça cömert davrandı her anlamda.


Tüm bu deneyimlerim o zamanlar beni şuan bulunduğum konuma doğru sürüklüyormuş meğer. Her 10 kişiden İstanbul’da doğup büyüyen ve ailesiyle  yaşayanların en az 6’sında bir Ege’ye yerleşme hayali vardır. Diğer dördünün ise isteği vardır ama cesareti yoktur. İşte biz 2016 yılında bir gecede karar verdik. Hep hayalimizdi. Her yaz gelir, giderken taşını toprağını da götürmek isterdim. Ama o 2015 yazı Çanakkale’ye geldiğimde giderken feribotta içimden şunu dediğimi çok iyi hatırlıyorum. ‘Çanakkale bir daha senden gitmemek üzere geleceğim, hem de çok yakında.’ Bunu duyan ailem çok güldüler tabii, çünkü böyle bir ihtimal sadece bir emeklilik hayali olurdu ancak. Sonrasında tüm gemileri yaktık, herkesle vedalaştık. Yakınlarımız, sevdiklerimiz çok şaşırdılar. İstanbul imkanlarını, bu kadar çevreyi, artık stabile hayata geçmiş iş hayatını bırakıp nereye gidiyorsunuz dediler. Ve çoğu da yapamayacağımızı düşünüp geri döneceğimizi tahmin ediyorlardı, biliyorum. :) Ama şimdi 4 yıldır Çanakkale’deyiz.


Hayatımda verdiğim en doğru karar olduğunu hücrelerime kadar hissediyorum. Hele de böyle güzel bir işe sahip olmak tarif edilemez duygularla dolu bir his. Ama buraya gelirken aklımızda eşimin de benim de böyle bir sektöre girmek yoktu. Ben İstanbul'da bir reklam ajansına bağlı olarak çalışmaya devam ediyordum freelance olarak.


İlk geldiğimiz bir yıl Kemal'de kendi işini yapıyor, projelerini çizerek, gerektiğinde İstanbul’da toplantılara katılarak sürdürüyordu. Ama sonra bunun bu şekilde çok yorucu olduğunu ve artık düzenli bir hayata geçiş sağlamamız gerektiğini, oğlumuzu çok ihmal ettiğimizin farkına vardık. Ve etrafımızın bu işi burada yapsa yapsa siz yaparsınız neden düşünmüyorsunuz, nasıl bir açık var görmüyor musunuz vs. gibi yönlendirmeleri ile yapar mıyız, yaparız diyerek start verdik.


2016 Ağustos ayında açılış çalışmalarına başladık ve 2017’nin Ocak ayında resmi olarak ofisimizin açılışını yaptık. O zamandan bu zamana çok ciddi bir yol kat ettik. İstanbul’da yetişip oranın çalışma temposuna alışık iki kişi olarak ilk zamanlar baya bir zorlandık. Çünkü Çanakkale’de her şey slow motion sistemde ilerliyor ne yazık ki. Sırf bu yavaşlıktan dolayı 3 ay sonra açabildik ofisimizi zaten. Bu aşırı Ege rahatlığı bizim bünyemize hala biraz zarar veriyor. Ama gülüp geçmeyi ve zaman planlama açısından ayak uydurmayı öğrendik diyebilirim. Ben 3 yıldır kendi işini kurmaya ve rayına oturtmaya çalışırken diğer en sevdiğim yanım yazmayı hep erteledim. İşlerin rayına girmesi, çocuk, hayat düzeni vs. derken bana en iyi gelen şeye yani yazmaya ne kadar ihtiyacım olduğuna karar verdim. Ve işte artık buradayım.


Burası Barbarossa Organizasyon’un bir blog sayfası, evet. Ama aynı zamanda Gözde Tura Yılmaz olarak parmaklarımın uçlarındaki harflerin kelimelere döküldüğü özgürlük alanım olarak ilan ediyorum. Burada her şeyden konuşacağız. Tek başlığımız “organizasyon” olmayacak. Bugüne kadar yapmak istediğim özgürce yazma alanımı buraya yerleştirmek benim ilk günden bu yana hayalimdi. Ve artık gerçekleşiyor. Ben kısa yazmayı pek sevmem. O yüzden beni okumaya gelirken yanınıza kahvenizi, çayınızı alın ve en konforlu alanınıza geçin. Belki bakarsınız güzel etkinlikler ve sürprizlerde hazırlarız birlikte.


Evet, ne demiştik hazırsanız, başlıyoruz… Bundan sonra ki konu başlıklarımızı sizinle de belirleyebiliriz, önerilerinizi Barbarossa Organizasyon instagram hesabından dm olarak yollayabilirsiniz.


Şimdilik sevgiyle kalın…

Gözde Tura Yılmaz


167 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page